close

Aboneaza-te

Scrie numele si adresa ta de email mai jos iar noi iti vom trimite mail de cate ori avem noutati pentru tine.




  

 
Castigatori

 Castigatorul Marelui premiu al Galei Societatii Civile 2010

Organizatie: Mihai Eminescu Trust
Satul de-sine-statator (Whole Village Project)

Sectiunea Educatie si cercetare

Premiul I

Organizatie: Fundatia Tineri pentru Tineri
Cresterea accesului tinerilor la educatie si servicii prietenoase de sanatatea reproducerii

Premiul II

Organizatie: Voluntari pentru Idei si Proiecte
Scoala de Vara "Romania Secolului XXI"

Premiul III

Organizatie: Ionescu Bogdan
Palatul de hartie

Mentiune

Organizatie: Asociatia Alternative Sociale
Pachet de resurse pentru asistenta copiilor singuri acasa

Mentiune

Organizatie: Fundatia Comunitara Cluj
Collegium. Excelenta in educatie

Mentiune

Organizatie: Salvati Copiii Romania
Copiii romi se pregatesc pentru gradinita!

Mentiune

Organizatie: 1 Iunie 2001
Abecedarul Semnelor

Mentiune

Organizatie: Fundatia Dinu Patriciu
Gala Premiilor in Educatie

Mentiune

Organizatie: Fundatia Serviciilor Sociale Bethany, biroul zonal Iasi
S.O.S.! Alege Viata!

Mentiune

Organizatie: Asociatia Umanista Romana
Celebrarea "Anului Darwin" in Romania

Mentiune

Organizatie: Asociatia Roma ACCESS Tomis
Scoala Interculturala - Scoala Viitorului

Sectiunea Arta si cultura

Premiul I

Organizatie: Mihai Eminescu Trust
Satul de-sine-statator (Whole Village Project)

Premiul II

Organizatie: Asociaţia LiterNet
LiterNet.ro

Premiul III

Organizatie: fundatia culturala conditia romana
Memorialul Sirbu

Mentiune

Organizatie: Asociatia Artphoto
Pavilion UniCredit

Mentiune

Organizatie: Asociatia T.E.T.Alexandria
Festivalul National de Teatru Tanar IDEO IDEIS, editia IV

Mentiune

Organizatie: Asociatia Prietenii Muzeelor Minovici
Noaptea de Sanziene in livada de la MInovici, editia a III-a, 2009

Mentiune

Organizatie: Simion Buia
Actorii si fotograful

Mentiune

Organizatie: Fundatia "Democratie prin cultura"
"Faust" la Edinburgh International Festival

Premiul special UNDP

Organizatie: Asociatia pentru Dezvoltare Locala Ivan Krevan
Kreuleanka

Sectiunea Apararea drepturilor individuale / colective

Premiul I

Organizatie: Asociatia Telefonul Copilului
Telefonul Copilului

Premiul II

Organizatie: Salvati Copiii Romania
Raportul Alternativ Salvati Copiii privind implementarea Conventiei ONU pentru Drepturile Copilului

Premiul III

Organizatie: Asociatia Alternative Sociale
Audierea copilului in procedurile judiciare

Mentiune

Organizatie: Societatea de Scleroza Multipla din Romania
Proiectul Scleroza Multipla – Dividend Informational (Multiple Sclerosis- Information Dividend, 2007-2009)

Mentiune

Organizatie: 1 Iunie 2001
Incluziune fara comunicare? Sunt surdo-mut vreau si eu sa sun la 112!

Mentiune

Organizatie: Hope and Homes for Children Romania
Si pentru noi exista o casa si o familie

Sectiunea Comportament civic si participare publica

Premiul I

Organizatie: Asociatia Salvati Bucurestiul
Legile conteaza. Implica-te si tu

Premiul II

Organizatie: Fundatia Dinu Patriciu
Tabara de Voluntariat de la Holbav Deal

Premiul II

Organizatie: Fundatia Carturesti
Street Delivery

Premiul III

Organizatie: Asociatia Charity Gift
CharityGift.ro - ajuta cu un singur click!

Mentiune

Organizatie: Fundatia Alaturi de Voi Romania
Deschide-ti inima! Sunt la fel ca tine!

Mentiune

Organizatie: Asociatia Kogayon
Reconstructia refugiului turistic Curmatura Builei

Mentiune

Organizatie: United Way Romania
Voluntariatul - componenta esentiala in activitatea United Way Romania

Sectiunea Sanatate

Premiul I

Organizatie: Asociatia Inima Copiilor
Inima Copiilor pentru Marie Curie

Premiul II

Organizatie: Asociatia Little People Romania
Poti Si Tu!

Premiul III

Organizatie: Fundatia Sensiblu
"Deschide-ti inima catre copii"

Premiul III

Organizatie: Organizatia Salvati Copiii Iasi
Centrul comunitar de resurse pentru copii cu parinti plecati in strainatate

Sectiunea Servicii sociale pentru categorii defavorizate

Premiul I

Organizatie: Societarea Nationala de Cruce Rosie din Romania
Banca de Alimente

Premiul II

Organizatie: Samusocial din Romania
Echipa Mobila Psihiatrica pentru persoanele adulte fara adapost din Bucuresti cu probleme de sanatate mintala

Premiul III

Organizatie: Asociatia Sfantul Stelian
Lumini si umbre

Premiu special Fundatia ERSTE

Organizatie: ASOCIATIA IHTIS
Impreuna Intregi

Sectiunea Protectia mediului

Premiul I

Organizatie: Fundatia pentru Parteneriat
Spatii Verzi 2009

Premiul II

Organizatie: Asociatia Salvati Dunarea si Delta
Reciclez, deci traiesc!

Premiul III

Organizatie: Mihai Eminescu Trust
O padure pentru fiecare scoala / Un stejar pentru fiecare scolar

Mentiune

Organizatie: asociatia heidenroslein
Conservarea biodiversitatii si reconstructie ecologica al bazinului inferior al raului Tur – helesteul Adrian (arie protejata-400 ha)

Premiu special

Organizatie: ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila
Proiectul pilot Sacosa de panza

Sectiunea Dezvoltare economica si sociala

Premiul I

Organizatie: Fundatia de Sprijin Comunitar
Servicii integrate pentru zona rurala (zona Podu Turcului)

Premiul II

Organizatie: Asociatia Hraniti Copiii
Sansa pentru copil

Premiul III

Organizatie: Asociaţia Studenţilor Economişti din Rom�nia
F.O.R.C.E. (Foundation for Opportunity, Responsibility and Chance for Education)

Mentiune

Organizatie: Board of European Students of Technology Timisoara
JobShop 2009

Sectiunea Buget - / Eficienta +

Premiul I

Organizatie: Asociaţia LiterNet
LiterNet.ro

Premiul II

Organizatie: Asociatia Salvati Bucurestiul
Legile conteaza. Implica-te si tu

Premiul III

Organizatie: Asociatia "Increderea"
Maria Sa Pacientul

Mentiune

Organizatie: ASOCIATIA IHTIS
Impreuna Intregi

Mentiune

Organizatie: SOCIETATEA NATIONALA DE CRUCE ROSIE DIN ROMANIA - FILIALA VRANCEA
Masa pe roti

Mentiune

Organizatie: Asociatia Generatia Verde
Amprenta de carbon - Afla cat risipesti din viitorul tau!

Premii extraconcurs

Organizatie: Agentia Nationala pentru Programe Comunitare in Domeniul Educatiei si Formarii Profesionale
Programul european "Tineret in Actiune"

Campania "Opriti codurile!"

Organizatie: Asociatia Ovidiu Rom
Scoala te face mare

Organizatie: Liga Studentilor Romani din Strainatate
Gala Ligii Studentilor Romani din Strainatate

Premii speciale

Asociatia pentru Relatii Comunitare
Gala Oameni pentru Oameni

Campania "Europa libera, AICI"

Stirile PRO TV
Campania "Jos Palaria"

Asociatia Romana pentru Cosmonautica si Aeronautica
ArcaLunar

Domnului Dumitru Sandu
Pentru sprijinul acordat recunoasterii celor mai valoroase initiative

Anca Bundaru, Anca Dorombach, Diana Stoleru, Irina Ursu, Mika Pana, Oana Portase si Ruxandra Predescu
Campania "Daniel Raduta"

Doamnei Maria Toghina
Proiectul "Digitalizarea Fonotecii de Aur"
Pentru proiectele de modernizare ale institutiei Radio Romania

Editura Humanitas
Pentru 20 de ani de activitate



Copyright © Gala Societatii Civile si Millenium People 2010 - 2016
Site dezvoltat de Netvibes & BORŢUN•OLTEANU D/G/TAL