"Gala "Pentru Voi" a ajuns un eveniment cu traditie in orasul nostru, ceea ce ne bucura, si suntem recunoscatori prietenilor care ne onoreaza an de an cu prezenta lor. De ziua internationala a persoanelor cu dizabilitati ne intalnim pentru a ne exprima solidaritatea fata de concetatenii nostri cu dizabilitati si pentru a aprecia contributia lor in societate, pentru a le recunoaste talentele si realizarile." a declarat Laila Onu, director executiv.
 
Se va organiza o tombola caritabila cu premii atragatoare: doua cine la Casa Bunicii, invitatii la inot si fitness la Arena AquaSport, bijuterii de la Casa de Bijuterii Noblesse, sedinta foto profesionista cu Relu Stanciu, doua consultatii medicale la Clinica Profilaxis, voucher delicatese Mon Choux, tricou semnat FC Ripensia Timisoara, consultatie si dental spa la Clinica Stomatologica Dentcof si alte surprize placute. Se va organiza o licitatie cu obiecte de arta donate de Clubul Rotary Timisoara, Lia Lucia Epure, prof. dr. Eugen Boia si Angela Szabo.
 
Programul artistic va fi semnat de una din cele mai populare si indragite trupe de muzica folk din orasul nostru – Pragu’ de Sus. Vor fi impreuna cu noi si Corul de Camera „Harmonia” Timisoara condus de dirijor Geo Dumitrascu, si grupul vocal-instrumental „Pentru Voi” coordonat de Rodica Atanasoae.
 
La eveniment vor participa reprezentanti ai mediului de afaceri local, membri ai Cluburilor Rotary si Lions din Timisoara, reprezentanti ai autoritatilor publice locale, prieteni, presa s.a. 
 
Participarea la gala se face pe baza de invitatie individuala. Pentru informatii ne puteti contacta la 0256228062, 0722573812 sau pentruvoi@pentruvoi.ro. Persoana de contact este Alina Liliana Pall.
 
Sponsorii evenimentului: Smithfield Romania, Mon Choux, Cofetaria Codrina, Cramele Rotenberg, Cramele Tohani, Apele Buzias.
 
Parteneri media: Ziua de Vest, Digi24 Timisoara.
 
Evenimentul este organizat in cadrul unui proiect co-finantat printr-un grant din partea Elvetiei prin intermediul Contributiei Elvetiene pentru Uniunea Europeana.