“Va felicitam pentru initiativa pe care ati avut-o si pentru spectacolul de astazi. Apreciem in mod deosebit dorinta voastra de a face ceva pentru copiii care au nevoie de sprijin. Noi credem ca este important sa vedem care sunt nevoile si problemele din jurul nostru si sa ne intrebam cum putem noi, fiecare dintre noi, sa schimbam in bine lumea in care traim. Va multumim!”, au spus reprezentantii fundatiei prezenti la eveniment.

Multumim elevilor din clasa a X-a D a Colegiului National “Al.I. Cuza”, in special Madalinei Zaharia, pentru initiativa si organizarea concertului, trupelor care au sustinut spectacolul, conducerii Liceului de Arta “D. Cuclin” pentru gazduirea evenimentului si tuturor celor care au participat in calitate de spectatori. Nu doar s-au bucurat de o dupa-amiaza cu muzica buna, ci au sprijinit o cauza sociala.  

Fondurile provenite din vanzarea biletelor (289 lei) vor fi folosite pentru masa de pranz pe care Fundatia Cuvantul Intrupat o organizeaza in prima zi de Paste la Centrul Comunitar “La Vale” si la care sunt invitati aproximativ 60 de copii din Valea orasului, impreuna cu familiile lor. Este o traditie pentru noi, cei de la Fundatia Cuvantul Intrupat, sa celebram marile evenimente ale crestinatatii impreuna cu cei printre care lucram, cu cei vulnerabili din comunitatea noastra.   

***
Fundatia Cuvantul Intrupat este, din 2001, o unealta pusa la dispozitia comunitatii locale. Sprijinim copiii sa aiba un viitor mai bun, prin sustinerea educatiei, dezvoltare personala, imputernicirea familiilor pentru a deveni stabile, incurajarea voluntariatului si a implicarii personale, constientizarea membrilor comunitatilor noastre cu privire la problematica persoanelor vulnerabile si mai ales a copiilor aflati in situatii de risc. 
 
Sustine si tu activitatile si proiectele fundatiei:
- Fii voluntar!
- Redirectioneaza 2% din impozitul tau pe venitul de anul trecut!
- Doneaza!
- Fii o voce pentru cei marginalizati si vulnerabili!
 
Anca-Aurora Chiosea 
Responsabil Comunicare
 
Fundatia Cuvantul Intrupat
Strada Dogariei, nr. 111, Galati
0236-411695
www.cuvantulintrupat.com
info@cuvantulintrupat.com