close

Aboneaza-te

Scrie numele si adresa ta de email mai jos iar noi iti vom trimite mail de cate ori avem noutati pentru tine.




 

Castigatori Gala Societatii Civile editia 2020

 Castigatorul Marelui Premiu al Galei Societatii Civile

Fiecare Copil Conteaza Organizator: Salvati Copiii Romania
Fiecare Copil Conteaza

 Educatie, Învatamânt, Cercetare

ONCOPALL CURRICULUM

Premiul I

Organizator: Fundatia Hospice Casa Sperantei
ONCOPALL CURRICULUM

Indreptar Digital - despre tehnologie, pentru invatatori si elevii lor

Premiul II

Organizator: Asociatia Techsoup
Indreptar Digital - despre tehnologie, pentru invatatori si elevii lor

ENGAGE FOR DISCOVERY a project of educational synergy eematico Bucharest & FAST Sacele

Premiul III

Organizator: Asociatia eematico
ENGAGE FOR DISCOVERY a project of educational synergy eematico Bucharest & FAST Sacele

Scoala din valiza. Pregateste-te pentru viitor!

Premiul III

Organizator: Fundatia World Vision Romania
Scoala din valiza. Pregateste-te pentru viitor!

Ziua Stafetei

Premiul III

Organizator: Fundatia Terre des hommes
Ziua Stafetei

 Arta si Cultura

HerculaneProject

Premiul I

Organizator: Asociatia LOCUS
HerculaneProject

Super- festivalul de filme făcute de adolescenți

Premiul II

Organizator: Asociația Culturală Gabriela Ionescu și Slavomir Popovici
Super- festivalul de filme făcute de adolescenți

Catalog Bucuresti

Premiul III

Organizator: Asociația Română pentru Cultură, Educație și Normalitate
Catalog Bucuresti

 Apararea drepturilor individuale / colective

RAPORT PRIVIND RESPECTAREA DREPTURILOR COPILULUI ÎN ROMÂNIA (2019) – Salvați Copiii/Avocatul Poporului

Premiul I

Organizator: Salvati Copiii Romania
RAPORT PRIVIND RESPECTAREA DREPTURILOR COPILULUI ÎN ROMÂNIA (2019) – Salvați Copiii/Avocatul Poporului

#AmReușit

Premiul II

Organizator: Vocea Copiilor Abandonați
#AmReușit

LEAVE CARE - LIVE LIFE

Premiul III

Organizator: Asociația T.I.B.E.R.I.U.S
LEAVE CARE - LIVE LIFE

 Comportament civic si Participare publica

VotDiaspora.ro

Premiul I

Organizator: Code4Romania
VotDiaspora.ro

Memorial Decembrie 1989

Premiul II

Organizator: Asociaţia Geeks for Democracy (G4D)
Memorial Decembrie 1989

Apele Unite ale Romaniei (A.U.R.)

Premiul III

Organizator: "Ivan Patzaichin - Mila 23" Association
Apele Unite ale Romaniei (A.U.R.)

 Sanatate

#ButonulRosu - Achizitie si implementare sistem SINC (Siguranta Ingrijirii Nou Nascutilor Critici) la Sectia ATI Marie Curie

Premiul I

Organizator: Asociatia La Primul Bebe
#ButonulRosu - Achizitie si implementare sistem SINC (Siguranta Ingrijirii Nou Nascutilor Critici) la Sectia ATI Marie Curie

Fiecare Copil Conteaza

Premiul I

Organizator: Salvati Copiii Romania
Fiecare Copil Conteaza

Tratamente la domiciliul copiilor cu boli cronice grave din Dobrogea - Circuitul increderii si sperantei

Premiul II

Organizator: DARUIESTE ARIPI
Tratamente la domiciliul copiilor cu boli cronice grave din Dobrogea - Circuitul increderii si sperantei

VR pentru copiii din SPITAL

Premiul III

Organizator: Asociatia M.A.M.E.
VR pentru copiii din SPITAL

 Incluziune sociala

Acolo unde „nu se poate“ coord. prof. Mihaela Bucsa

Premiul I

Organizator: Teach for Romania
Acolo unde „nu se poate“ coord. prof. Mihaela Bucsa

Scoala de Meserii CONCORDIA

Premiul II

Organizator: Organzatia Umanitara CONCORDIA
Scoala de Meserii CONCORDIA

Abilitatile conteaza - sanatate si viata activa in scaun rulant

Premiul III

Organizator: Fundatia Motivation Romania
Abilitatile conteaza - sanatate si viata activa in scaun rulant

 Servicii de Asistenta Sociala

Bikers for Humanity

Premiul I

Organizator: Bikers for Humanity
Bikers for Humanity

MagicHELP - Reteaua Solidaritatii

Premiul II

Organizator: Asociatia MagiCAMP
MagicHELP - Reteaua Solidaritatii

YOU. The Youth Project

Premiul III

Organizator: Asociația Varyafin
YOU. The Youth Project

Centrul Comunitar Generatii

Premiul III

Organizator: Fundatia Regală Margareta a Romaniei
Centrul Comunitar Generatii

 Protectia mediului

Aerlive.ro

Premiul I

Organizator: Centrul pentru Politici Durabile Ecopolis
Aerlive.ro

Harta Reciclarii

Premiul II

Organizator: ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila
Harta Reciclarii

Padurea a cazut cu zgomot, dar creste in tacere!

Premiul III

Organizator: Fundatia Conservation Carpathia
Padurea a cazut cu zgomot, dar creste in tacere!

 Dezvoltare economica si sociala

Brutăria CONCORDIA

Premiul I

Organizator: Organzatia Umanitara CONCORDIA
Brutăria CONCORDIA

Future Makers

Premiul II

Organizator: Social Innovation Solutions
Future Makers

Platforma online Femei in Motorsport

Premiul III

Organizator: Cristiana Oprea
Platforma online Femei in Motorsport

 Premiul Special Organizația NEW ENTRY

Modificarea si completarea Legii nr. 248/2015 prin Legea nr. 49/2020

Premiul I

Organizator: Asociatia Reality Check
Modificarea si completarea Legii nr. 248/2015 prin Legea nr. 49/2020

 Proiecte si campanii de VOLUNTARIAT

Centrele Generatii

Premiul I

Organizator: Fundatia Regală Margareta a Romaniei
Centrele Generatii

Ajungem MARI si Responsabili

Premiul I

Organizator: Asociatia Lindenfeld - Ajungem Mari
Ajungem MARI si Responsabili

Our Big Days Out

Premiul II

Organizator: Asociatia Sister
Our Big Days Out

Brighter Futures - A chance for a better tomorrow

Premiul III

Organizator: Federatia Volum si Fundatia Vodafone Romania
Brighter Futures - A chance for a better tomorrow

Voluntarii campaniilor umanitare LaPrimulBebe

Premiul III

Organizator: Asociatia La Primul Bebe
Voluntarii campaniilor umanitare LaPrimulBebe

 Proiecte pentru TINERET

Super- festivalul de filme făcute de adolescenți

Premiul I

Organizator: Asociația Culturală Gabriela Ionescu și Slavomir Popovici
Super- festivalul de filme făcute de adolescenți

80east - laborator de educatie civica

Premiul II

Organizator: Funky Citizens
80east - laborator de educatie civica

Comunitatile din Campia Romana (re)descopera mestesugurile

Premiul III

Organizator: Asociatia Moara de hartie
Comunitatile din Campia Romana (re)descopera mestesugurile

Ziua Stafetei

Premiul III

Organizator: Fundatia Terre des hommes
Ziua Stafetei

 Programe

Premiul I

Organizator: Asociatia Noi Pentru Ei
Testare genetica gratuita

Premiul II

Organizator: Fundatia Inovatii Sociale Regina Maria
Policlinica Sociala Baba Novac

Premiul III

Organizator: Asociatia Lindenfeld - Ajungem Mari
Da-ti pasiunea mai departe

 Inițiative Cetățenești

ACT -  tacamuri flexibile

Premiul I

Organizator: Matei Alexandra
ACT - tacamuri flexibile

iziBAC

Premiul II

Organizator: IziBac
iziBAC

Eli Construiește CASĂFacemBine

Premiul III

Organizator: Eli Vorbeste
Eli Construiește CASĂFacemBine

 Campanii de comunicare pe teme sociale

Premiul I

Organizator: Avon Cosmetics Romania
Cancel Cancer

Premiul I

Organizator: Zitec
#cei1024

Premiul II

Organizator: Asociatia pentru Dezvoltare Urbana
#candinchiziochii

Premiul III

Organizator: Fundatia Hospice Casa Sperantei
Motive să donezi

 Premiul Special pentru INOVATIE

ACT -  tacamuri flexibile

Premiul I

Organizator: Matei Alexandra
ACT - tacamuri flexibile



Copyright © Gala Societatii Civile si Millenium People 2010 - 2020
Site dezvoltat de Netvibes & BORŢUN•OLTEANU D/G/TAL