close

Abonează-te la newsletter

Lasă-ne adresa de email
și fii primul care află noutățile.





 

Castigatori Gala Societatii Civile editia 2019

 Castigatorul Marelui Premiu al Galei Societatii Civile

Comunitatea de voluntari MagiCAMP Organizator: Asociatia MagiCAMP
Comunitatea de voluntari MagiCAMP

 Educatie, Învatamânt, Cercetare

Debate as an Educational Tool

Premiul I

Organizator: Asociatia Romana de Dezbateri, Oratorie si Retorica
Debate as an Educational Tool

Casa solara EFdeN Signature

Premiul II

Organizator: Asociația Solar Decatlon Romania
Casa solara EFdeN Signature

IziBac - Redăm plăcerea învățatului

Premiul III

Organizator: IziBac
IziBac - Redăm plăcerea învățatului

 Arta si Cultura

Ambulanța pentru Monumente

Premiul I

Organizator: Asociatia Monumentum
Ambulanța pentru Monumente

ADOPTA O PICTURA!

Premiul II

Organizator: ASOCIATIA DE DEZVOLTARE REGIONALA AEGYSSUS
ADOPTA O PICTURA!

Tinere Talente

Premiul III

Organizator: Fundatia Regală Margareta a Romaniei
Tinere Talente

 Apararea drepturilor individuale / colective

Protectie pentru copiii afectati de migratia economica a parintilor

Premiul I

Organizator: Salvati Copiii Romania
Protectie pentru copiii afectati de migratia economica a parintilor

EnergiaTa

Premiul II

Organizator: Asociația Solar Decatlon Romania
EnergiaTa

STOP excluziunii în şcolile din România! Fenomenul "Brăila"

Premiul III

Organizator: Asociatia pentru Educatie si Justitie Sociala HUMAN CATALYST
STOP excluziunii în şcolile din România! Fenomenul "Brăila"

Monitorizarea legii 248/2015 (Fiecare copil in gradinita)

Premiul III

Organizator: Asociatia Reality Check
Monitorizarea legii 248/2015 (Fiecare copil in gradinita)

 Comportament civic si Participare publica

Redirectioneaza.ro

Premiul I

Organizator: Asociația Code for Romania - Codează pentru România
Redirectioneaza.ro

Academia Rowmania - Sezonul de activitati 2018

Premiul II

Organizator: "Ivan Patzaichin - Mila 23" Association
Academia Rowmania - Sezonul de activitati 2018

Vecinii, impreuna, muta pietre in parcul Bazilescu

Premiul III

Organizator: Grup Initiativa Civica Bucurestii Noi
Vecinii, impreuna, muta pietre in parcul Bazilescu

 Sanatate

Dezvoltarea Registrului National al Cancerelor la Copil in Romania (RNCCR)

Premiul I

Organizator: DARUIESTE ARIPI
Dezvoltarea Registrului National al Cancerelor la Copil in Romania (RNCCR)

Taberele MagiCAMP, pentru copiii cu afectiuni oncologice

Premiul II

Organizator: Asociatia MagiCAMP
Taberele MagiCAMP, pentru copiii cu afectiuni oncologice

Fiecare Copil Conteaza

Premiul III

Organizator: Salvati Copiii Romania
Fiecare Copil Conteaza

 Incluziune sociala

InSide Out

Premiul I

Organizator: The Duke of Edinburgh's International Award Romania
InSide Out

Connecting for children with autism

Premiul II

Organizator: Asociatia Help Autism
Connecting for children with autism

Fondul Special pentru Copii

Premiul III

Organizator: Fundatia Regală Margareta a Romaniei
Fondul Special pentru Copii

 Servicii de Asistenta Sociala

Telefonul Varstnicului

Premiul I

Organizator: Fundatia Regală Margareta a Romaniei
Telefonul Varstnicului

ABILITAXI

Premiul II

Organizator: RE:START Cauza Buna
ABILITAXI

Construieste o casa, daruieste o acasa!

Premiul II

Organizator: Hope and Homes for Children Romania
Construieste o casa, daruieste o acasa!

Butonul care salveaza vieti

Premiul III

Organizator: Fundatia de Sprijin Comunitar
Butonul care salveaza vieti

 Protectia mediului

Muntii Fagaras - 2544 de motive sa ii protejezi!

Premiul I

Organizator: Fundatia Conservation Carpathia
Muntii Fagaras - 2544 de motive sa ii protejezi!

Banca pentru Alimente București

Premiul II

Organizator: Banca pentru Colectarea si Distributia Alimentelor
Banca pentru Alimente București

Administrarea Parcului Natural Vacaresti

Premiul III

Organizator: Asociatia Parcul Natural Văcărești
Administrarea Parcului Natural Vacaresti

Plantăm fapte bune în România

Premiul III

Organizator: Asociatia EcoAssist
Plantăm fapte bune în România

 Dezvoltare economica si sociala

WISE.travel

Premiul I

Organizator: Fundatia ”Alaturi de Voi” Romania
WISE.travel

Cafeneaua Brutaria cu Povesti si Hostelul Bread and Breakfast

Premiul I

Organizator: Organzația Umanitară CONCORDIA
Cafeneaua Brutaria cu Povesti si Hostelul Bread and Breakfast

Antreprenoria Social

Premiul II

Organizator: Antreprenoria - Fundația Romanian Business Leaders
Antreprenoria Social

Ambasada Sustenabilitatii in Romania

Premiul III

Organizator: Asociatia Responsible Business
Ambasada Sustenabilitatii in Romania

 Premiul Special Organizația NEW ENTRY

Banca pentru Alimente București

Premiul I

Organizator: Banca pentru Colectarea si Distributia Alimentelor
Banca pentru Alimente București

 Proiecte si campanii de VOLUNTARIAT

Comunitatea de voluntari MagiCAMP

Premiul I

Organizator: Asociatia MagiCAMP
Comunitatea de voluntari MagiCAMP

Campania Da BLOCK agresivitatii! Si "glumele" dor. Stop cyberbullying!

Premiul II

Organizator: Salvati Copiii Romania
Campania Da BLOCK agresivitatii! Si "glumele" dor. Stop cyberbullying!

 Proiecte pentru TINERET

Partidul te vrea tuns - Ghidul ilustrat al comunismului romanesc

Premiul II

Organizator: Asociatia Apulum Forum
Partidul te vrea tuns - Ghidul ilustrat al comunismului romanesc

GreenIMPACT, educatie pentru viitorul satului romanesc

Premiul III

Organizator: Fundatia Noi Orizonturi
GreenIMPACT, educatie pentru viitorul satului romanesc

 Programe

Premiul I

Organizator: Asociatia Romana de Dezbateri, Oratorie si Retorica
Programul de dezbateri in liceu

Premiul II

Organizator: Teach for Romania
Teach for Romania

Premiul III

Organizator: Asociația Code for Romania - Codează pentru România
Civic Labs

 Inițiative Cetățenești

Oxford for Romania Summer School

Premiul I

Organizator: Oxford for Romania
Oxford for Romania Summer School

Romania Centenara

Premiul III

Organizator: romania-centenara.ro
Romania Centenara

 Campanii de comunicare pe teme sociale

Premiul I

Organizator: Avon Cosmetics Romania
In a Relationshion - Campania Respectului Avon

Premiul II

Organizator: Asociatia Art Revolution
Mame Adolescente

Premiul III

Organizator: Zaga Brand
CRONICARI DIGITALI

 Premiul Special pentru INOVATIE

EnergiaTa

Premiul I

Organizator: Asociația Solar Decatlon Romania
EnergiaTa



Copyright © Gala Societății Civile - 2022
Site dezvoltat de Netvibes